Connect with us

Bota

Zelensky thotë se Ukraina mori tre vendbanime në jug dhe lindje

Published

on

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky, ka thënë se forcat e tij kanë marrë dy vendbanime në jug të Ukrainës, një vendbanim të tretë në lindje dhe një territor shtesë në lindje të vendit.

Zelensky nuk tha saktësisht se ku ishin territoret dhe nuk dha asnjë afat kohor, përveçse tha se kishte marrë “raporte të mira” në një takim të dielën nga komandantët e tij ushtarakë dhe kreu i inteligjencës.

Në fjalimin e tij të natës me video, Zelensky falënderoi forcat e tij për çlirimin e një vendbanimi në rajonin lindor të Donetskut, një në drejtimin Lysychansk-Siversk dhe çlirimin e dy vendbanimeve jugore.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media