Connect with us

Shëndetësi

Vushtrri: Në Ditën Botërore të Zemrës, nxënësit ofruan shërbime mjekësore në shesh (FOTO)

Published

on

“Ditën botërore të zemrës” me një aktivitet e kanë shënuar nxënësit e shkollës së mesme të lartë “Viciana med” në Vushtrri në sheshin Hasan Prishtina, ku kanë vendosur tendat dhe pajisjet tjera mjekësore dhe u kanë ofruar shërbime mjekësore qytetarëve duke ua matur tensionin dhe të rrahurat e zemrës.

Me këtë rast, dhjetëra qytetarë kanë bërë matjen e presionit të gjakut dhe sheqerin në gjak.

 

 

The post Vushtrri: Në Ditën Botërore të Zemrës, nxënësit ofruan shërbime mjekësore në shesh (FOTO) appeared first on Klan Kosova.

Advertisement

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media