Connect with us

Bota

Tërmet i fuqishëm në Zvicër

Published

on

Toka u trondit sot në orët e pasditës në rajonin e Bazelit. Epiqendra e tërmetit, 4.7 e shkallës Rihter, ishte në Mulhouse (F), njofton gazeta zvicerane, Le Canton27.ch Tërmeti është ndjerë në një rreze prej më shumë se 180 kilometrash, saktëson Shërbimi Sizmologjik. Ndodhi pak para orës 18:00 dhe pasgoditja e parë ndodhi më pak […]

The post Tërmet i fuqishëm në Zvicër appeared first on Periskopi.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media