Connect with us

Kosovë

Të shtëna me armë zjarri në Fushë Kosovë, Policia jep detaje

Published

on

Sot ka pasur të shtëna me armë zjarri në Fushë Kosovë.

Lajmin për arbresh.info e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë, Daut Hoxha.

Hoxha ka thënë se Policia është duke kryer hetimet intensive dhe janë duke u trajtuar dëshmi në lidhje me rastin për të zbardhur rrethanat e këtij rasti.

“Rreth ores 19:10 eshte raportuar nje gjuajtje me arme zjarri ne Rr. Dardania afer nje pompe te derivateve. ne Fushe Kosove. Ne vend te ngjarjes kane dal njesitet relevante policore, perfshire ato per reagim te shpejt, dhe njesia e hetimeve.

Sipas informacioneve fillestare dyshohet se në drejtim te nje automjeti eshte shtenë me armë zjarri. Raportohet se një person i dyshuar eshte larguar nga vendi i ngjarjes ne drejtim te panjohur. Policia eshte duke kryer hetime intenzive dhe jane duke u trajtuar deshmi ne lidhje me rastin per te zbardhur rrethanat e ketij incidenti kriminal” tha Hoxha. / arbresh.info/

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media