Connect with us

Sport

Sllovenia mposht Gjermaninë, Donçiq i pandalshëm

Published

on

Sllovenia ka mposhtur Gjermaninë në kuadër të Eurobasketit.

Sllovenët triumfuan ndaj gjermanëve me rezultat 88-80.

Më të mirët në fitoren e Sllovenisë ishin Luka Donçiq, me 25 pikë, tetë kërcime dhe katër asistime, dhe Dragiq, me 12 pikë, 2 kërcime dhe shtoi dy asistime.

Derisa te Gjermania, Schroder u dallua me 17 pikë dhe dy asistime.

Edhe pas fitores, Sllovenia renditet në vendin e dytë në grupin B, me pikë të njëjta me Gjermaninë, që është në vend të parë. /Klankosova.tv/

The post Sllovenia mposht Gjermaninë, Donçiq i pandalshëm appeared first on Klan Kosova.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media