Connect with us

Kosovë

Osmani: Serbia po përpiqet të shkaktojë destabilizim në veri

Published

on

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e shoqëruar nga zv.kryeministrja Donika Gërvalla-Schwarz, njëherësh ministre e Jashtme dhe e Diasporës, ka takuar shefen e Misionit të SHBA-ve, në New York, Linda Thomas-Greenfield, me të cilën ka diskutuar për zhvillimet e përgjithshme në rajon e më gjerë, si dhe pasojat e agresionit rus në Ukrainë. Osmani ka falënderuar […]

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media