Connect with us

Kosovë

Kosovë, një shkollë në kryeqytet nga nesër nis mësimin

Published

on

Shkolla fillore “Hasan Prishtina” në Prishtinë nga nesër ndërprerën grevën. Prej të martës do të mbajë mësim me orar të reduktuar të orëve mësimore në 30 minuta. “Në takimin e sotëm të Këshillit të Arsimtarëve dhe të Këshillit Grevist të Sindikatës së shkollës, pas diskutimeve u vendos që të përkrahet greva deri në realizimin e […]

The post Një shkollë në kryeqytet nga nesër nis mësimin appeared first on Periskopi.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media