Connect with us

Sport

Muriqi, i treti për gola me kokë në top pesë kampionatet

Published

on

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi e ka gjetur rrjetën tashmë tri herë në këtë sezon.

Megjithatë, Muriqi mund të krenohet me diçka, pasi vetëm dy lojtarë i ka përpara, sa i përket golave me kokë.

Harry Kane dhe Victor Osimhen, janë dy lojtarët në top pesë kampionatet, që kanë shënuar më shumë gola se sulmuesi kosovar.

Muriqi deri më tani në vitin 2022, ka shënuar plot pesë gola, transmeton Klankosova.tv.

Ai këtë verë arriti të transferohet përfundimisht te Mallorca, për rreth 8 milionë euro.

The post Muriqi, i treti për gola me kokë në top pesë kampionatet appeared first on Klan Kosova.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media