Connect with us

Lajme

Lajçak nesër në Prishtinë nën kujdestarinë e këshilltarëve të caktuar nga Scholz

Published

on

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, i shoqëruar nga dy këshilltarë të sapoemëruar të Gjermanisë dhe Francës për dialogun, do të vizitojnë Prishtinën dhe Beogradin nesër, më 9 shtator. Qëllim i vizitës është “të eksplorohen opsionet për përparimin në dialog”, ka thënë zëdhënësi i BE-së, Peter Stano. “Gjatë vizitës […]

NA NDIQ NË FACEBOOK