Connect with us

Sport

Kampioni i US Open, dikur në fotografi si fans i Nadalit

Published

on

Tenisti spanjoll Carlos Alcaraz u bë kampion i këtij sezoni në US Open, duke kthyer sytë e të gjithëve drejt tij, madje edhe të legjendës Rafael Nadal.

Megjithatë, para se të arrinte deri në këtë sukses, Alcaraz nuk kishte mundësinë të luante me yje botërorë të tenisit, pos të dilte në fotografi me ta.

Një fotografi është publikuar në rrjetet sociale, ku Alcaraz shihet bashkë me yllin spanjoll, Rafael Nadal.

Nadal dhe Alcaraz po ashtu janë ndeshur mes vete në Madrid Open, ku ky i fundit e mposhti inspirim e tij të fëmijërisë me sete 2-1.

 

 

 

 

The post Kampioni i US Open, dikur në fotografi si fans i Nadalit appeared first on Klan Kosova.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media