Connect with us

Sport

Greqia e mund bindshëm Britaninë

Published

on

Greqia e ka mposhtur Britaninë e Madhe me rezultat 93-77 në kuadër të Eurobasketit.

Grekët e filluan çerekun e parë në mënyrën fantastike, duke e fituar me rezultat 24-17, derisa në atë të dytin, britanikët u kthyen duke e fituar 26-22.

Në çerekun e tretë, Greqia triumfoi me rezultat 25-17, derisa në çerekun e fundit 22-17.

Ndeshja në fund përfundoi me rezultatin përfundimtar 93-77.

Më i dalluari te grekët ishte Kostas Sloukas me 21 pikë, tri kërcime dhe pesë asistime, derisa te britanikët Nelson, me 17 pikë, katër kërcime dhe tri asistime. /Klankosova.tv/

The post Greqia e mund bindshëm Britaninë appeared first on Klan Kosova.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media