Connect with us

Sport

Bad News Eagles shpallet kampion në turneun e Pragës, fitojnë mijëra euro

Published

on

Bad Newa Eagles, ka arritur një sukses.

Ekipi kosovar në CS:GO, Bad News Eagles, ka triumfuar në finalen e madhe të turneut “Tipsport”.

Ky turne u mbajt në Pragë të Republikës së Çekisë, teksa BNE në finale mposhti ekipin, ECLOT. Bad News Eagles e fituan këtë ndeshje 2:0 në mapa – 6:12 në Inferne dhe 16:10 në Ancient.

Pas triumfit në finale, ekipi nga Kosova ka fituar 20.650 dollarë.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media