Connect with us

Lajme

Ahmeti përkujton Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin: Shqiptarët do t’i kujtojnë përjetësisht!

Published

on

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti ka përkutuar Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit në 24 vjetorin e rënies.

“24 vite nga rënia e tyre heroike. Ideali i Fehmi dhe Xhevë Lladrovci për çlirimin dhe lirinë e popullit mbetet në kujtimet tona si sot, sepse e deshtën lirinë më shumë se jetën.
Vitet ikin por veprimtarinë e tyre nuk do e harrojmë asnjëherë dhe shqiptarët do t’i kujtojnë përjetësisht.
Lavdi veprës së Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit”, ka shkruar Ahmeti.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media