Connect with us

Shëndetësi

15 raste pozitive me COVID-19, asnjë i vdekur

Published

on

15 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Ministria e Shëndetësië ndër të tjera njofton se nuk ka viktima.

Janë kryer 203 testime, 25 qytetarë u shëruan, dhe 128 raste janë aktive, transmeton Klankosova.tv.

May be an image of text that says 'HENDETESISE Nr COVID-19 Doza Prva doza/ dose 904.236 16.09.2022 2022 Doza 2 Druga Second dose 824.625 Doza 3 Treća Third dose 105.104 ẽ 24 orët fundit Testirani oslednja Tested witn 4hrs 203 Doza 4 Cetrvrta Fourth dose 1.774 Raste pozitive Positive cases 15 pozitivitetit % positivity 7.38% sheruar Izlečeni/ Recovered 25 血 COVID-19 total dozave të aaministruara number dministereddoses 1.835.944 Vdekje Umrli/ Deaths aktive Aktivni slučajevi /Active cases 128 vaksinuar brenda Vakcinisani poslednia 4časa Vaccinated within hour 29'

The post 15 raste pozitive me COVID-19, asnjë i vdekur appeared first on Klan Kosova.

Advertisement

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media