Connect with us

Bota

I riu shqiptar i merr jetën 27-vjeçares greke, dy ditë para dasmës së saj

Published

on

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku viktimë ka mbetur një 27-vjeçare.

E reja humbi jetën më 25 gusht në Selanik, pasi u përplas për vdekje nga një motor, i cili drejtohej nga një 20-vjeçar shqiptar.

Mediat greke raportojnë se e reja po kthehej nga festa e saj e beqarisë, ndërsa dy ditë më pas, më 27 gusht, ajo do të martohej.

Mësohet se i riu shqiptar pasi e ka përplasur, e ka tërhequr zvarrë me motorin e tij të renë, ndërsa më pas u largua nga vendngjarja. Vajza u dërgua në spital, por nuk mundi t’i mbijetojë p[lagave të marra.

Nga ana tjetër, shqiptari është arrestuar dhe pritet të dalë para gjykatës.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media