Connect with us

Lajme

Kurti pas mbledhjes së Qeverisë: Nafta do të ketë çmim tavan

Published

on

Kreu i ekzekutivit, Albin Kurti ka njoftuar në llogarinë e tij në Facebook për vendimet që janë marrë në mbledhjen e sotme të Qeverisë.

Postimin e ka filluar me vendimin për rregullim të çmimeve të derivateve të naftës.

“Për mbrojtje të konsumatorit dhe të konkurrencës, miratuam udhëzimin administrativ për rregullimin e çmimeve të produkteve të naftës dhe të karburanteve të ripërtërishme. Nafta do të ketë çmim tavan që varet nga mesatarja e furnizimit”, ka shkruar Kurti.

Postimi i plotë:

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media