Connect with us

Kosovë

‘Do ta rrëzoj Kurtin deri në shtator’! Rama e nis mbledhjen me ironi pë Berishën dhe thur lëvdata për Kryeministrin kosovar

Published

on

Kosovë- Ka nisur mbledhja mes qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë në Prishtinë.

Rama ka bërë ironi me ish-kryeministrin Berisha që publikoi në Favcebook se “Rama do e rrëzojë Kurtin se Edi Rama po bën gati rrëzimin e Albin Kurtit nga qeveria gjatë muajit shtator’!

Rama e nisi fjalën duke thënë se sa herë takohet me homologun e tij të Kosovës qeshin në bashku.

“Këto pika janë me rëndësi të veçantë dhe evidentohen më së miri për bashkëpunim konkret ndërkohë për shprehjen e kënaqësisë dua ta falënderoj përzemërsisht Albinin dhe gjithë ju dhe duke ia thënë në sy gjithëve atyre që na ndjekin: Është kënaqësi e madhe që kur ne takohemi me Kurtin dhe kemi energji të madhe dhe qeshim nga pak me njëri tjetrin”, u shpreh Rama.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media