Connect with us

Ndryshe

Shfaqet Mossi, kërcënon Butën dhe vëllaun e tij pas vrasjes në Ferizaj

Published

on

Në Kosovën e pasluftës, “luftat verbale” nuk kanë qenë diç e panjohur, kjo ngase ndër vite reperët janë sharë, ofenduar e linçuar mes vete.

Në Gjilan, ka qenë i famshëm rivaliteti mes E7 dhe Double G Army, të cilët i zgjidhnin hesapet rrugëve.

Por, ngjarja e fundit në Ferizaj, ka tronditur mbarë opinionin publik, kjo sepse 30-vjeçari, Qendrim Januzi (vëllau i reperit Buta), ka vrarë, të ndjerin tashmë, Gazmend Hyseni.

Reagimet ishin të shumta, si nga qytetarët e zakonshëm ashtu edhe nga estrada, të cilët njëzëri ndiejnë keqardhje për atë se çfarë ndodhi në Ferizaj.

Ndërsa, së fundmi ka reaguar edhe rivali i Butës, Mossi, i cili ka përkujtuar Gazmend Hysenin (Strellën), ndonëse nuk ishin njohur asnjëherë më parë.

“Nuk tkom njoft po mdhimet kushdo qe prihet nbes e vrahet pej shokve se shokt jon si familja po njerzt skan familje se din qysh osht po ngushllime familjes tij rrethit e shokve tvertet tina”, ka shkruar Moss Della.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media