Connect with us

Sport

Aksident i rëndë në Formula 1, ndahet në mes makina e Mick Schumacher

Published

on

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur në garën e Formula 1 në Monako këtë të dielë. Makina e Mick Schumacher u përfshi në një aksident të rëndë dhe u nda në dy pjesë si pasojë e përplasjes.

Për fat të mirë, djali 23-vjeçari i legjendës Michael Schumacher doli nga makina pa asnjë dëmtim.

Makina e sigurisë hyri në pistë deri sa të pastrohej rruga dhe të largohej makina e dëmtuar.

23-vjeçari humbi kontrollin e makinës në xhiron e 27 të garës. Ky është incidenti i dytë ku përfshihet Mick Schumacher, pasi garës në Arabinë Saudite. /tvklan.al

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media