Connect with us

Ndryshe

Kristiano Ronaldo i kërkoi falje që i theu telefonin, reagon nëna e djalit: Ai është autik, portugezi e ka sulmuar!

Published

on

Humbja ndaj Evertonit ka bërë që edhe Kristiano Ronaldo të humbë toruan dhe të reagojë në mënyrë të papritur me një tifoz duke u larguar nga fusha e lojës, një ngjarje e cila ka përfunduar nën hetim edhe nga vetë klubi i Mançester Junajtid. Kristiano Ronaldo ka lëshuar një deklaratë në rrjetet sociale pas një incidenti të pakëndshëm duke kërkuar falje, deklarate të ciles i është pergjigjur nena e djalit, e cila ka kritikuar ashpër yllin portugez duke permendur dhunën qe u ushtrua ndaj djalit të saj autik.

“Ai filmoi të gjithë lojtarët e United duke ecur”, shtoi Kelly. “Dhe pastaj ai e uli telefonin e tij sepse Ronaldo e kishte tërhequr çorapin që po i rrdhte gjak nga këmba. Ai e uli telefonin për të parë se çfarë ishte, as nuk foli.

Ronaldo më pas kaloi pranë, me një temperament të tmerrshëm dhe ia theu telefonin nga dora djalit tim dhe vazhdoi të ecte”.

Kelly pretendoi se djalit të saj i kishte mbetur me një mavijosje në dorë dhe shumë i mërzitur.

“Ju mund të shihni nga mavijosja se ai e ka prekur. Thjesht nuk mund ta besoj se po flas për këtë,” shtoi ajo. “Po qaja, isha i tronditur, Jake ishte në shok të plotë, ai është autik.

Ai është me të vërtetë i mërzitur për këtë. Kjo është ndeshja e parë e futbollit në të cilën ai ka qenë dhe kjo ka ndodhur.

Ne patëm një ditë absolutisht të shkëlqyer deri në ato sekondat e fundit kur ata dolën nga fusha. Është shkatërruar plotësisht dita dhe na ka lënë një shije të keqe.

Ai është një djalë autik dhe është sulmuar nga një futbollist, kështu e shoh unë si nënë”.- është shprehur ajo.

NA NDIQ NË FACEBOOK