Connect with us

Lajme

Evi Kokalari identifikohet si ‘maloke’: Ja pema e fisit tonë 

Published

on

Aktivistja shqiptaro-amerikane Evi Kokalari ka reaguar pas skandalit të anëtares së KPK, Genta Bungo, e cila ka kërkuar shkarkimin e drejtueses së Prokurorisë së Tiranës, Elisabeta Imeraj, sepse ajo është ‘maloke’. 

Termi diskriminues i përdorur nga anëtarja e Vettingut është dënuar nga mbarë opinioni publik, si fyerje dhe diskriminim mbi baza krahinore. 

Kokalari shkruan në rrjetet sociale se edhe ajo është ‘maloke’, duke shpjeguar edhe pemën e fisit të saj, me perjardhje nga Veriu i Shqipërisë, të cilët kanë zbritur në Gjirokastër për biznes. 

Postimi
Në fakt, po ta marrësh hollë-hollë unë #MALOKE jam sepse i parë ynë ka qenë Kol Gjoni që zbriti nga veriu në Gjirokastër për biznes.  Kjo besoj shpjegon pse merrem vesh mirë me këta të veriut.  

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media