Connect with us

Tech & Auto

Motoçiklistët kërkojnë që mjetet e tyre të regjistrohen vetëm gjatë stinëve pranverë dhe verë (VIDEO)

Published

on

Të ftuar në Ora shtatë sot ishin Sef Sefaj dhe Arton Kadriu nga Real Bikers Gjilan, të cilët së fundmi kanë ardhur me një iniciativë që lidhet me motoçikletat.

Kërkesa është që në kuadër të Ligjit për Regjistrimin e Automjeteve të mundësohet regjistrimi i mjeteve motorike të tipit motoçikletë vetëm gjatë stinëve pranverë dhe verë.

Ndërsa kërkojnë që të lirohen nga obligimi për regjistrim në vjeshtë dhe dimër, kur këto mjete nuk përdoren.

Për më shumë ndiqeni intervistën e Sef Sefajt dhe Arton Kadriut.

Advertisement

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media