Connect with us

Tech & Auto

Google ndalon shitjen e reklamave në Rusi

Published

on

Të enjten u konfirmua se Google do të ndalojë shitjen e reklamave online në Rusi, pasi bota reagon ndaj luftës njëjavore të Rusisë mbi Ukrainën.

Ndalimi përfshin reklamat në kërkim, YouTube dhe partnerë publikues të jashtëm.

Vendime të ngjashme janë marrë më herët nga Twitter dhe Snapchat.

Pasojat e pushtimit rus të Ukrainës kanë vazhduar ndërsa lufta hyn në javën e dytë, me Airbnb që konfirmoi këtë mëngjes se do të pezullojë të gjitha shërbimet në Rusi dhe Bjellorusi.

NA NDIQ NË FACEBOOK