Connect with us

Bota

Dalin pamjet satelitore: Vendosje e madhe ushtarake në Bjellorusi, aty janë 150 helikopterë

Published

on

Disa dislokime të mëdha të forcave tokësore, pajisje mbështetëse dhe gati 150 helikopterë janë parë në Bjellorusinë jugore, ka thënë një kompani e teknologjisë satelitore, transmeton Periskopi.

Sipas Maxar, pajisjet ushtarake u panë rreth 20 milje larg kufirit ukrainas dhe më pak se 100 milje nga kryeqyteti i vendit, Kiev, shkruan Sky News.

Në verilindje të qytetit, një dislokim i madh i forcave tokësore me disa qindra automjete është parë në pozicionin e kolonës në disa fusha.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media