Connect with us

Kosovë

VIDEO/ Trazira në Bosnjë, serbët ‘pushtojnë’ rrugët dhe këndojnë këngë nacionaliste: Do ta marrim Prizrenin

Published

on

Qytetarët serbë kanë dalë ditën e sotme në demonstrata nëpër rrugët e Republikës Srpska në Bosnjë e Hercegovinë dukekënduar këngë ultra-nacionaliste me fishekzjarrë të ndezur nëpër duar.

Këto pamje u panë në disa qytete të Republikës Serbe në Bosnje e Hercegovinë, në të cilat ka edhe popullatë boshnjake. Nacionalistët etnikë serbë u panë duke kënduar së bashk një këngë popullore serbe.

Kënga në fjalë bën thirrje për pushtim të disa prej qyteteve kryesore të shteteve fqinje të Serbisë, u bën thirrje serbëve të pushtojnë Prizrenin Dubrovnikun, Cetinjen dhe Nevesinjen.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com