Connect with us

Kosovë

Shoferi nga Kosova ndalohet në Slloveni, drejtonte autobusin pa një rrotë

Published

on

Policia sllovene ka ndaluar një shofer autobusi nga Kosova i cili ishte duke vozituar mjetin pa një rrotë.

32 vjeçari u ndaluar në autostradën Ljublanë-Obrezje dhe i njëjti është dënuar me 400 euro njofton policia sllovene.

Sipas policisë, shoferi kosovar s’ka qenë në gjendje ta shpjegojë se ku e kishte humbur rrotën e autobusit të tij, shkruan siol.net.

Përpos dënimit për thyerje të ligjit për automjete, ndaj tij është inicuar edhe procedura ligjore dhe gjobë prej 2 mijë eurosh.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com