Connect with us

Tech & Auto

BMW shpik makinën që ndryshon ngjyrat me një buton të vetëm (VIDEO)

Published

on

BMW ka zbuluar një veçori të re që mund të ndryshojë ngjyrën e jashtme të një makine me shtypjen e një butoni, duke përdorur teknologjinë E-Ink.

E shfaqur gjatë konventës së teknologjisë CES në Las Vegas, si pjesë e një versioni konceptual të BMW iX, makina është në gjendje të kalojë mes ngjyrave të bardha dhe të zeza në çdo kohë.

Gjigandi i makinave tha se “ndryshimet e ngjyrës së lëngshme” janë bërë të mundura nga një mbështjellës i projektuar posaçërisht i trupit, i cili mund të stimulohet nga ngarkesat elektrike për të sjellë pigmente me ngjyra të ndryshme në sipërfaqe.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com