Connect with us

Ndryshe

“Bari” afgan mund të thithë miliona dollarë nga investimet e huaja

Published

on

Duket se talebanët me të vërtetë kanë kthyer një “fletë” të re.

Një investitor gjerman ka zbuluar një investim prej shumë milionë dollarësh në Afganistanin e kontrolluar nga talebanët, me qëllim prodhimin e kanabisit mjekësor.

CPharm International, një firmë gjermane e kërkimit dhe zhvillimit, ka arritur një marrëveshje me talebanët për të vazhduar me një operacion të “përpunimit të hashashit” prej 450 milionë dollarësh, pavarësisht faktit se “bari” ka qenë i paligjshëm që nga vitet ’70.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com