Connect with us

Sport

E rëndë, ndahet nga jeta futbollisti 18-vjeçar në Itali

Published

on

Ka ndërruar jetë në mënyrë tragjike 18-vjeçari kamerunas, Adrien Sandjo, i cili aktivizohej në Itali me skuadrën amatore të 19-vjeçarëve të CIT Turin.

Në minutën e 15 të ndeshjes ai u rrëzua në tokë duke pësuar atak kardiak dhe menjëherë iu dha ndihma e parë mjekësore duke u shtruar në spital në gjendje kritike për jetën.

Pas disa orësh në luftë me jetën ai ndërroi jetë mbrëmjen e djeshme. Në ngjarje e trishtë dhe e rëndë për futbollin italian.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com