Connect with us

Ndryshe

Tha se është ‘sharlatan’ i artit/ Ermal Mamaqi i përgjigjet Alfred Trebickës

Published

on

Alfred Trebicka ka bërë një koment kritik në lidhje me filmat nga Bes Kallaku dhe Ermal Mamamqi duke u shprehur se atat të dy janë “sharlatanë të këtij arti”.

Ermal Mamaqi  është përgjigjur pas kritikave të ashpra.

Trebicka i quajti si “sharlatanë të artit”, por Mamaqi tha, se Trebicka nuk ka parë filmin, ndaj nuk mundet të gjykojë.

“Ky reagim ka ardhur, ky personi që po fliste, që është profesor, janë sharlatanë etj.

Dhe në fund gazetarja e pyeti “e ke parë filmin?” Jo tha ai. Domethënë kjo bie se si mund të komentosh, gjykosh kur nuk ke parë filmin. Në datën 4 shkurt do të jemi në Tropojë, nëse do të ishte e vërtetë si do mund të shkonim në Tropojë”, u shpreh Ermal Mamaqi, i ftuar ne emisionin “Java”.

Kujtojmë se Trebicka u shpreh: “Këta janë sharlatanë të këtij arti të madh siç është kinemaja. Edhe trumpetojnë, kanë gjetur disa mjete financiare, ata e dijnë, s’më intereson fare kjo punë…”./CNA.al

AdvertisementAdvertisement

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com