Connect with us

Tech & Auto

Shoferët e Teslës në pamundësi për t’i ndezuar makinat e tyre për shkak të një mesazhi

Published

on

Dhjetra pronarë të makinave të Teslës postuan në mediat sociale, për shkak se kishin parë një gabim në mesazhin në aplikacionin në celular, që po i pengonte ata të lidheshin me automjetet e tyre.

Shefi ekzekutiv i Tesla, Elon Musk iu përgjigj personalisht një ankese të një shoferi në Korenë e Jugut, duke thënë në Twitter: “Jemi duke e kontrolluar”.

Musk më vonë tha se aplikacioni do të rregullohej.

Aplikacioni Tesla përdoret si çelës nga drejtuesit për të zhbllokuar dhe ndezur makinat e tyre.

Pronarët postuan një mori ankesash në internet, për shkak se nuk ishin në gjendje të përdorin automjetet e tyre, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

AdvertisementAdvertisement

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com