Connect with us

Lajme

Një tjetër dege e PD fundos Bashën voton me shumicë apsolute pro Berishës

Published

on

Pas degës 6 të PD në Tiranë, edhe Kryesia e degës së Laprakës njeh vetëm Kuvendin Kombëtar të datës 11 si Kuvend legjitim të Partisë Demokratike. 

Vendimi është marrë me mbi 2/3 e votave të anëtarëve të Kryesisë së kësaj dege.

24 anëtarë Kryesie nga 33 që janë gjithsej, kanë votuar pro Kuvendit Kombëtar të datës 11.  
Po ashtu në këtë degë kanë firmosur 88 delegatë nga 116 që ka e gjithë dega e Partisë Demokratike Laprakë.  

Delegatët kanë vendosur që të shpallin publikisht mbështetjen e tyre për Kuvendin e 11 dhjetorit të thirrur nga anëtarësia e PD-së, duke njohur vetëm këtë Kuvend si legjitim. 

Ata kanë publikuar edhe emrat e anëtarëve të Kryesisë të cilët kanë shprehur hapur mbështetjen për ‘Foltoren’ e ish-kryeministrit Sali Berisha dhe thirrjen e Kuvendit Kombëtar në datën 11 dhjetor, ditën e themelimit të Partisë Demokratike. 

Deklarata e mbledhjes dhe emrat e 24 anëtarëve të Kryesisë që votuan për Kuvendin e 11 dhjetorit

Image


AdvertisementAdvertisement

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com