Connect with us

Sport

Futbolli shqiptar në zi, Covid-19 i merr jetën një tjetre figure të njohur

Published

on

Covid-19 i merr jetën një tjetër figure të njohur të futbollit shqiptarë. Një lajm i trishtë ky për të gjithë.

Ylli Tare është ndarë nga jeta ditën e sotme teksa nuk ka mundur ta mposhtë virusin “famëkeq”. Tare u nda nga jeta në moshën 77-vjeçare pas një beteje të gjatë me COVID-19

Tarë ka qenë një ish-zyrtar i lartë në sportin shqiptar dhe është njohur për shumë vite sidomos për rolin e tij si drejtori i Qendrës së Grumbullimit të Ekipeve Kombëtare, apo edhe si drejtori i Stadiumit Kombëtar “Qemal Stafa”. /h.ll/albeu.com

AdvertisementAdvertisement

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com