Connect with us

Shëndetësi

996 stenta janë vendosur te pacientët gjatë pjesës së parë të këtij viti në QKUK

Published

on

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka bërë me dije se kardiologët invazivë në QKUK, kanë vendosur 996 stenta te pacientët gjatë pjesës së parë të këtij viti.

Sipas njoftimit të ShSKUK-së, në sallat e Kardiologjisë Invazive, brenda gjashtë muajve janë kryer edhe 1 mijë e 736 procedura të koronarografisë.

Në mesin e shumë procedurave tjera kardiologjike, mjekët kardiologë invazivë kanë ofruar edhe 303 shërbime të ekoradiografisë dhe kanë realizuar edhe 4 Ekokardiografi Transezofageale.

Pas qetësimit të situatës me COVID-19, Kardiologjia Invazive po kryen edhe rastet e planifikuara të koronarografive dhe stentimeve.

May be an image of screen and indoor

AdvertisementAdvertisement

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com