Connect with us

Shqipëri

Zbardhet e vërteta/ Çfarë ndikoj që Basha të përjashtojë Berishën nga PDja

Published

on

Ne nje interviste Gazetarja Anila Basha u shpreh se në mbledhjen e PD-së me sekretarin Filip Riker në 30 qershor ku ka qenë edhe Yuri Kim, ka pasur tone të àshpra nga sekretari i shtetit Ka pasur edhe përplàsje të tavolinës.

“Sipas informacioneve të mia, është diskutuar në mbledhjen e PD-së me Zëvendës Ndìhmës sekretarin Philip Reeker në 30 qershor ku ka qenë edhe Yuri Kim, ka pasur tone të àshpra nga sekretari i shtetit. Basha është përpjekur maksimalisht që ta mbròjë Berishën me gjithë argumente. Është përmendur shumë shpejt nëse ka dosje dhe informacione. Pala amerikane këto gjëra nuk janë vënë fare në diskutim dhe madje burimet kanë thënë se ka pasur edhe përplàsje të tavolinës”, u shpreh Basha

AdvertisementAdvertisement

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com