Connect with us

Sport

Nuk do t’i lejojmë Liverpoolit as edhe një centimetër hapësirë në fushën tonë

Published

on

Ole Gunnar Solskjaer tha se skuadra e tij do të duhet të përdorë çdo pikë të vetme për të mposhtur Liverpoolin të dielën.

Pas tre ndeshjeve në Premier Ligë pa fitore, Solskjaer do të shpresojë në rikthim. Por vështirë se mund të ketë një kundërshtar më të ashpër tani se Liverpooli, të cilët kanë shënuar dy ose më shumë gola në nëntë ndeshje radhazi në të gjitha garat.

“Nuk mund t’iu japim atyre shanse. Ne i dhamë Atalantës dy shanse dhe ata shënuan dy gola. Ne nuk mund t’u japim atyre asnjë centimetër hapësirë në pjesën tonë të fushës tonë”, deklaroi Solskjaer.

“Si ekip, ne duhet të jemi kompakt, agresivë dhe të japim çdo pikë nervi, njohuri, mendësi të fortë, energji fizike”, tha Ole për mënyrën se si United mund të fitojë ndeshjen.

Kjo është një nga ndeshjet më të mëdha në futbollin botëror dhe pa dyshim se do të shfaqen lojtarë të klasit botëror si Cristiano Ronaldo dhe Mohamed Salah, shkruan 90Min, transmeton Klankosova.tv.

United mbetet pas Liverpoolit me katër pikë në tabelën e Ligës Premier, dhe një fitore në Old Trafford do ta zvogëlonte diferencën e pikëve në vetëm një. Humbja, megjithatë, do ta zgjeronte atë në shtatë.

 

AdvertisementAdvertisement

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com