Connect with us

Sport

Mesfushori i Uellsit diagnostifikohet me kancer

Published

on

Mesfushori i kombëtares së Uellsit David Brooks, është diagnostifikuar me kancer.

Brooks, i cili luan me Bournemouth-in është tërhequr nga kombëtarja për shkak se nuk ndihej mirë.

Ai më vonë ka bërë të ditur se është i sëmurë më shkallën e dytë të “Linfomës Hodgkin”, e cila është një lloj i rrallë i kancërit që zhvillohet në sistemin limfatik.

24 vjeçari me skuadrën e tij ishte paraqitur në Premier League 39 herë, kur këta të fundit ishin pjesë elitës së futbollit anglez, duke shënuar tetë gola dhe pesë asistime gjatë këtyre paraqitjeve.

Click Here To Join Native Media
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com