Connect with us

Sport

Barcelona lejohet ta mbush stadiumin me kapacitet të plotë prej 99 mijë tifozëve

Published

on

Barcelona mund ta mbush stadiumin e tyre me kapacitet të plotë të tifozëve për ndeshjet kryesore të Ligës së Kampionëve dhe La Ligës, pasi autoritetet e Katalonjës lehtësuan masat antiCOVID.

Deri tani, kapaciteti maksimal për pjesëmarrje në stadium ishte 60 përqind.

“Pas një viti e gjysmë pa lojëra, pastaj lojëra në një stadium të zbrazët, pastaj lojëra me kufizime të rënda, më në fund ka ardhur koha kur stadiumi i Barcelonës mund të mbushet edhe një herë me kapacitet”, shkroi klubi i Barcelonës në një komunikatë.

Ndeshja e parë në Camp Nou me 99 mijë vende në dispozicion do të jetë të dielën kundër Valencias.

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta kishte lobuar që kufizimet të hiqen, shkruan France24, transmeton Klankosova.tv.

Masa vjen në një kohë kur rastet e COVID-19 në Spanjë kanë rënë në nivelin e tyre më të ulët që nga korriku 2020.

Click Here To Join Native Media
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com