Connect with us

Bota

Atentat në Athinë, qëllohet me breshëri plumbash ndaj një 34-vjeçari shqiptar. Pamje të rënda nga vendngjarja

Published

on

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur ndaj një 34-vjeçari shqiptar në Athinë. Ngjarja sapo është bërë publike nga policia greke, ndërkohë që bëhet me dije se atentati ka ndodhur ditën e djeshme rreth orës 11:05 me orën lokale greke.

Ngjarja ka ndodhur ne urën e Kaliftaktit, në Kifisia te Athinës. Persona të paidentifikuar e kanë plagosur 34-vjeçarin me armë zjarri, ndërkohë që aktualisht ndodhet në spitalit “Genimatas”. Shqiptari rezulton person me precedentë të shumëfishtë penalë.

Policia dhe grupi hetimor po vijojnë punën për identifikimin dhe arrestimin e personave që tentuan eliminimin fizik të 34-vjeçarit shqiptar.

Click Here To Join Native Media
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com