Connect with us

Lajme

Pikante nga pritja e Merkel/ Rama i zgjat dorën, por kancelarja e refuzon (Video-Foto)

Published

on

Kancelarja gjermane dhe kryeministri Edi Rama u përshëndetën me grusht.

Merkel mbërriti sot në Rinas dhe më pas në “Pallatin e Brigadave” në Tiranë, që u shoqërua me një ceremoni shtetërore.

Në hyrje të “Pallatit të Brigadave”, kryeministri Rama i zgjati dorën për ta takuar, por kancelarja ka preferuar përshëndetjen me grusht në kuadër të zbatimit të masave anti-covid.

Më pas nisi takimi kokë më kokë mes Kryeministrit Edi Rama dhe Kancelares Angela Merkel.

Axhenda e Merkel

10.30 – Takim Tête-à-tête mes Kryeministrit Edi Rama dhe Kancelares Angela Merkel në Pallatin e Brigadave

11.00 – Takim bilateral mes dy delegacioneve në Pallatin e Brigadave

11.50 – Mbërritja e Kryeministrit dhe krerëve të qeverive të Ballkanit në Tirana Business Park.

11.55 – Mbërritja e Kancelares Merkel në Tirana Business Park

12.00 – Foto Familjare me krerët e delegacioneve në Tirana Business Park.

14.35 – Konferencë për shtyp mes Kryeministrit Rama dhe Kancelares Merkel në Tirana Business Park

Click Here To Join Native Media
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com