Connect with us

Sport

Jemi të përgaditur për ndeshjen, nuk jemi në pushime

Published

on

Qendërmbrojtësi i Milanit, Simon Kjaer tha se kuqezinjtë janë gati për të ‘provuar’ veten kundër Liverpoolit në Ligën e Kampionëve. “Ne jemi rritur fizikisht dhe mendërisht”.

Milani është kthyer në elitën evropiane dhe qendërmbrojtësi veteran mendon se trajneri Stefano Pioli ka përgatitur Diavolo në mënyrën më të mirë të mundshme për ndeshjen e parë.

“Ne jemi përgatitur mirë”, tha Kjaer në një konferencë për shtyp.

“Ne jemi në një pikë të mirë në rrugën tonë, jemi rritur shumë dhe tani duhet të demonstrojmë”.

“Ndeshjet si këto janë ato për të cilat ne luajmë futboll. Jo shumë besojnë se ne mund të shkojmë atje dhe të luajmë për të, por ky është mentaliteti ynë”.

“Me respektin më të madh, por ne do të luajmë, si kundër çdo ekipi”.

Kjaer beson se ai është përmirësuar së bashku me ekipin që nga ardhja e tij në janar 2020, shkruan footballitalia, transmeton Klankosova.tv.

“Unë gjithashtu mendoj se po luaj futbollin tim më të mirë, por unë luaj mirë vetëm nëse ekipi bën mirë,” shtoi ai.

“Ne kemi nevojë për të njëjtin mentalitet, Liverpooli është shumë i fortë, por për mendimin tim ne jemi rritur si fizikisht ashtu edhe mendërisht në krahasim me ndeshjen e fundit në Evropë”.

“Nesër, do të jetë e vështirë, por unë e njoh trajnerin dhe ai dëshiron që ne të shkojmë atje dhe të luajmë për Milanin. Ne jemi atje për të dëshmuar se nuk jemi me pushime”, përfundoi Kjaer.

Milani do të përballet me Liverpoolin nesër në “Anfield”, me fillim nga ora 20:45.

Click Here To Join Native Media
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com