Connect with us

Sport

Formacionet zyrtare: Liverpooli dhe Milani zhvillojnë klasiken evropiane

Published

on

Liverpooli dhe Milani do të vihen përballë njëri-tjetrit për të na rikthyer klasiken evropiane në Ligën e Kampionëve.

Rossonerët janë rikthyer në garën më të madhe evropiane dhe në ndeshjen e xhiros së parë në Grupin B luajnë në Anfield si mysafirë të Redsave, transmeton Telegrafi.

Nuk do të mungojë edhe një përballje e taktikave ndërmjet trajnerëve Jurgen Klopp dhe Stefano Pioli, të cilët veçmë kanë vendosur për ekipet që do të zbresin në fushë nga fillimi.

Formacioni startues i Liverpoolit: Alisson; Alexander-Arnold, Gomez, Matip, Robertson; Henderson, Fabinho, Keita; Salah, Diogo Jota, Origi.

Formacioni startues i Milanit: Maignan; Calabria, Kjaer, Tomori, Theo Hernandez; Bennacer, Kessié; Saelemaekers, Brahim Diaz, Leao; Rebic.

Click Here To Join Native Media
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com