Connect with us

Kosovë

Dy politikanë të vraë në Kosovë, zbardhen detajet e para. Dyshohet se…

Published

on

Qytetit i Pejës u trondit mbrëmjen e sotme, pasi dy persona u ekzekutuan me armë zjarri.

Viktimat janë kandidati i PDK-së për kryetar komune në Pejë Astrit Ademaj dhe ish-kandidati i PDK-së për Deçanin, Blerand Kadriaj.

I plagosur mbeti vëllai i Astrit Ademajt. Ngjarja ndodhi në orët e mbrëmjes në Vitomiricë të Pejës, afër shkollës së mesme ekonomike “Ali Hadri”.

Ende nuk dihen rrethanat e ngjarjes së rëndë që vjen pak javë përpara mbajtjes së zgjedhjeve lokale, shkruan Express.

Ngjarja ka ndodhur afër shkollës Ekonomike “Ali Hadri” në Pejë. Burime të Indeksonline zbulojnë prapaskenat e rastit.

Dy viktimat dyshohet se kanë qenë në një lokal dhe për një moment kanë sulmuar njëri tjetrin.

Dyshohet se Ademaj e Kadriaj kanë shkrepur me armë ndaj njëri tjetrit me ç’rast kanë mbetur të vrarë.

I plagosur nga shkrepja e armëve ka mbetur vëllai i Astrit Ademajt, Avniu.

Click Here To Join Native Media
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com