Connect with us

Kosovë

Bilanci në Kosovë, shënohen 12 viktima dhe 410 raste të reja me COVID-19

Published

on

Kosova ka regjistruar 12 viktima dhe 410 raste të reja nga COVID-19. Bilanci i sotëm ka shënuar një rënie të shifrave të viktimave.Nga ana tjetër janë thuajse mbi 10 raste se një ditë më parë.

Lajmi i mirë është se janë shëruar 1 mijë e 732 pacientë në 24 orët e fundit.

“Nga 8.789 testime, 410 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 12 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 1.732 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 140.682. Në total numri i rasteve aktive është 14.501”, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë së Kosovës.

Advertisement

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com