Connect with us

Lajme

4 kandidatë nga shoqëria civile në listën e koalicionit ASH-AA në Çair

Published

on

Të gjitha partitë politike kanë dorëzuar listat me kandidatët për kryetar dhe këshillat komunal.

Në Çair koalicioni ASH-Alternativa do të tentoj të marrë edhe votën e të pavarurve. Në listën për këshillin komunal nga ky koalicion kanë futur 4 kandidat të shoqërisë civile, shkruan Zyrtare.net

Bëhet fjalë për profesorin e njohur Muhamed Krasniqi, Ertan Shakirin nga shoqata SOS Vita, moderatoren e TVM2, Diellza Miftari Elezi dhe ish futbollistin Xhenan Hajdari.

Zgjedhjet lokale pritet të mbahen me 17 tetor. /ZYRTARE.net/

Click Here To Join Native Media
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com