Connect with us

Kosovë

Kosovë/ 24 persona humbën jetën nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Published

on

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 357 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta inFokus.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 24 raste të vdekjes dhe shëruar 1.498 persona nga ky virus.

“Nga 7.027 testime, 357 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 24 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 1.498 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 138.950.

Në total numri i rasteve aktive është 15.835”, bëhet e ditur në njoftim. /Gazeta Infokus/

Click Here To Join Native Media
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com