Connect with us

Kulturë

Vdes aktorja e njohur e serialit “Sultan Sulejmani”, ishte me prejardhje nga Shkupi

Published

on

Ka ndërruar jetë aktorja e njohur Sabina Toziya e serialit “Sulltani Sulejmani” e cila ka luajtur rolin e dados së sulltanit.

Ai e konsideronte “Afife Hatun” si nënën e tij të dytë.

Sabina humbi jetën në moshën 75 vjeç si pasojë e një tumori në kokë, e cila vuante prej kohësh.

Ajo ka lindur në Shkup në vitin 1946 dhe gjatë karrierës së saj si aktore, e kemi parë në shumë seriale turke.

NA NDIQ NË FACEBOOK

Click Here To Join Native Media