Connect with us

Tech & Auto

OnlyFans ndalon videot me përmbajtje seksuale

Published

on

OnlyFans do të ndalojë imazhet dhe videot “seksualisht eksplicite ” nga tetori, ka njoftuar shërbimi i abonimit në internet.

Platforma e mediave sociale, e cila përdoret nga punonjësit e seksit së bashku me të famshëm, muzikantë dhe komedianë, lejon përdoruesit të ndajnë fotografi dhe video me ndjekësit e tyre.

Sipas rregullave të reja, njerëzit do të jenë ende në gjendje të postojnë përmbajtje lakuriq në faqe, por do të duhet të jetë në përputhje me politikat e përditësuara të kompanisë, raporton SkyNews, transmeton Klankosova.tv.

“Për të siguruar qëndrueshmërinë afatgjatë të platformës sonë dhe për të vazhduar të presim një komunitet gjithëpërfshirës të krijuesve dhe fansave, ne duhet të zhvillojmë udhëzimet tona të përmbajtjes”, tha firma me qendër në Londër.

OnlyFans thotë se krijuesit marrin 80 për qind të fitimit nga të ardhurat e tyre, ndërsa 20 për qindshi i mbetur mbulon pagesat e referimit, përpunimin e pagesave, pritjen, mbështetjen dhe të gjitha shërbimet e tjera.

Faqja, e cila u themelua në vitin 2016, u popullarizua gjatë pandemisë COVID-19, dhe tani thotë se ka 130 milionë përdorues.

 

.

NA NDIQ NË FACEBOOK