Connect with us

Sport

Zyrtare, Tottenham shet Alderweireld në Katar!

Published

on

Pas Jan Verthongen një tjetër qëndërmbrojtës belg largohet nga Tottenham por me një vit vonesë. Bëhet fjalë për Toby Alderweireld i cili është transferuar zyrtarisht në Katar te Al Duhail. Konfirmimin e dha sot klubi i Tottenham, që ndahet me mbrojtësin pas 6 sezonesh të suksesshëm. Vetë Alderweireld ka firmosur kontratë për tre vite me klubin e ri, ndërkohë që kartoni i tij i ka kushtuar 15 milionë euro klubit nga Lindja e Mesme.

Alderweireld në vitin 2015 erdhi për 16 milionë euro nga Atletico Madrid dhe me kalimin e kohës u bë një nga mbrojtësit më të mirë në Premier League.

Click Here To Join Native Media
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com