Connect with us

Kosovë

Shoferi i cili dyshohet se shkaktoi aksidentin sot do të merret në pyetje nga Prokuroria kroate

Published

on

Shoferi i autobusit, i cili dyshohet se shkaktoi aksidentin e ditës së djeshme ku mbetën të vdekur 10 persona, sot do të merret në pyetje nga Prokuroria.

Shoferi i autobusit nga Kosova, i cili dyshohet se ka shkaktuar aksidentin në të cilin vdiqën 10 persona, do t’i dorëzohet mbikëqyrësit të kujdestarisë së Departamentit të Policisë Brodsko Posavska sot, dhe pasdite ai do të sillet para Zëvendës Prokurorit të Shtetit të Qarkut Slavonski Brod, raporton 24sata.

Pas intervistimit nga Prokuroria, ai do të dërgohet në mbajtje në njësinë e paraburgimit në Požega.

Click Here To Join Native Media
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com